vrijdag 30 juli 2010
        Ab    COLUMN     
        Hoog ziekteverzuim, hoge werkdruk, tevreden studenten en afgestudeerden, groei van studentenaantallen. Hoe valt het met elkaar te rijmen?
FILMPJE VAN DE WEEK   
  De Bredase economiedocent Wim Janssen is verkozen tot Avansdocent van het Jaar 2010!
KALENDER   
  Studentenfeesten en Avansactiviteiten in juli.
PUNTJES   
  Wil je van je studieboeken af? Zet ze op Puntjes, de marktplaats voor Avans.
Nieuws uit de
academies:

 Download PDF-versie van Punt
 
Betalen voor gratis universiteit Afdrukken E-mail
maandag 25 mei 2009
De University of the People moet ‘s werelds eerste collegegeldvrije internetuniversiteit worden. Maar er zit een addertje onder het gras.

De virtuele werelduniversiteit werd vorige week gelanceerd op het hoofdkwartier van de Verenigde Naties in New York.

Oprichter is Shai Reshef, een internetondernemer uit Israel. Volgens Reshef hebben meer dan tweehonderd studenten zich al ingeschreven voor één van de twee bachelorprogramma’s, bedrijfskunde en informatica.

ImageOntwikkelingslanden

De internetuniversiteit is vooral bedoeld voor studenten uit ontwikkelingslanden die een opleiding aan een gewone universiteit niet kunnen betalen. Iedereen met een middelbareschooldiploma mag zich er inschrijven en wie dat nu doet betaalt helemaal niets. Wel moeten toekomstige studenten eerst twee introductielessen volgen – een vak Engels en een computerles – voordat ze aan één van de veertig bachelorvakken mogen beginnen.

De catch? De opleidingen zijn niet geaccrediteerd, en zullen niet lang gratis blijven. De universiteit wil inschrijvingsgeld vragen en studenten laten betalen voor het maken van tentamens.

Woonplaats bepaalt inschrijfgeld

De woonplaats van de student bepaalt straks de hoogte van het inschrijfgeld, dat zal variëren van 15 tot 50 dollar: iemand uit Noorwegen betaalt dan het hoogste bedrag, een student uit Ethiopië het laagste.

Ook voor tentamens moet straks de portemonnee worden getrokken: de online toetsen zullen 10 tot 100 dollar per vak kosten. Wie de hele opleiding volgt, is voor zijn ‘gratis’ bachelor dan toch nog tussen de 415 dollar (ongeveer driehonderd euro) en 4050 dollar (drieduizend euro) kwijt. [IB/HOP]


Reacties
Toevoegen

Reageer

Reacties dienen over de inhoud van het bericht te gaan, mogen niet kwetsend of beledigend zijn voor personen en mogen geen scheldwoorden bevatten. De redactie behoudt zich het recht voor om, zonder opgaaf van redenen, reacties te verwijderen die naar haar mening niet aan deze voorwaarden voldoen. Tijdens weekenden en vakanties komen reacties niet meteen onder het bericht te staan, maar pas op het moment dat de redactie zelf weer 'online' is.

Naam:
Onderwerp:

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."