Skip naar inhoud

Gluren bij de buren: Feest in Amsterdam en de grote cappuccinotest in Groningen

Wat gebeurde er de afgelopen weken bij andere onderwijsinstellingen? Punt spiekt in de nieuwsartikelen van andere hogeschoolmedia..

Door: Levie Vriend 15 januari 2026

Lees meer

Onderwijsraad hekelt ‘eenzijdige’ blik op welzijn van studenten

Stress, prestatiedruk, financiële zorgen… Het welzijn van jongeren ligt onder een vergrootglas en het onderwijs..

Door: Hoger Onderwijs Persbureau 15 januari 2026

Illustratie van hersenen die ontspannen in een wellnessruimte: yoga, massage, zwembad en ligstoelen.
Lees meer

"Te triest voor woorden hoe Avans onze mooie kunstacademie uitkleed en langzaam laat doodbloeden in..."

Door: Kunststudent, 10 januari 2026

Reactie op: Overlast verbouwing te groot: studenten verhuizen tot 2029 uit EKP-pand

Recht op extra tijd of geld van DUO? Studentendecanen hebben het er druk mee

Steeds meer (oud-)studenten stappen naar DUO voor extra geld of het kwijtschelden van hun schuld...

Door: Hoger Onderwijs Persbureau 14 januari 2026

Een illustratie van een vrouw met eurotekens voor haar ogen en haar handen aan haar hoofd. Ze staat afgebeeld tegen een achtergrond van opwaartse (groen) en neerwaartse (rood) pijlen, wat wijst op financiële zorgen.
Lees meer

Subsidieregen voor praktijkgericht onderzoek hbo

Aan 18 hogescholen is de afgelopen maand voor zo’n 31 miljoen euro aan onderzoeksubsidies toegewezen...

Door: Hoger Onderwijs Persbureau 14 januari 2026

Illustratie van gestapelde euromunten op eurobankbiljetten, met een munt die door de lucht beweegt, als symbool voor geld en financiën.
Lees meer

Column: De regels en het spel

Beste jij, We schreven elkaar de afgelopen maanden een paar brieven en nu gaat het..

Door: Rutger van Eijken 14 januari 2026

Rutger van Eijken met een baard en een zwart T-shirt met het logo van The North Face staat met zijn handen in zijn zakken voor een Avansgebouw met veel glas en een abstracte, lichtgroene betonnen sculptuur op de voorgrond.
Lees meer