Skip naar inhoud
Terug naar overzicht

Avansstad Den Bosch breidt introductieweek uit met twee nieuwe feesten

Archiefbeeld van het INTRO Festival in Den Bosch

Een upgrade van de intro met twee feesten voor nieuwe eerstejaars in Den Bosch. Op donderdag 3 september vindt het Karrenstraatfeest plaats, een dag eerder is er voor eerstejaars een kroegentocht. De feesten moeten er mede voor zorgen dat Den Bosch beter op de kaart wordt gezet als studentenstad. Ondanks dat het straatfeest op dezelfde dag is als het INTRO Festival in Breda, loopt de kaartverkoop storm.

Tijdens het Karrenstraatfeest is in de gelijknamige straat in het centrum van alles te doen voor eerstejaarsstudenten. Bij binnenkomst ontvangen ze een strippenkaart, waarmee ze in deelnemende kroegen opdrachten kunnen uitvoeren. Dat zijn spellen als karaoke, spekhappen en beerpong. Na het succesvol uitvoeren daarvan krijgen ze een carnavalsembleem die ze aan hun kiel kunnen vastmaken tijdens Oeteldonks carnaval. Ook treden artiesten als Bizzey en Justin de Wildt op en zijn er dj’s. Het officiële programma duurt van 15:00 tot 19:00 uur.

Meer verbinding
Avans organiseert het feest samen met hogeschool HAS green academy en Holterman Horeca, dat meerdere cafés in de Karrenstraat heeft. Ook is de gemeente ’s-Hertogenbosch betrokken. De partijen hopen daarmee Den Bosch meer aanzien te geven als studentenstad. De laatste jaren bleek uit onderzoek dat studenten de stad als saai ervaren. “We willen de verbinding tussen studenten en de stad en tussen eerstejaars onderling op gang brengen”, zegt Nick Hartogs. Hij is docent bij de opleiding Human Resource Management en mede-initiatiefnemer.

Volgens de Avansdocent is dat nodig. Omdat hij vindt dat Den Bosch een leuke stad is om in te studeren, maar ook omdat hij ziet dat studenten er tegenwoordig minder op uitgaan dan vroeger. ”We hebben het idee dat studenten nu meer binnenblijven. Het echte studentenleven, zoals ik dat vroeger had, mag best aangewakkerd worden. Samen dingen ondernemen en doen aan sociale vorming: dat is belangrijk. Studeren is meer dan alleen het volgen van je studie.”

INTRO Festival
Het evenement vindt op dezelfde dag plaats als het grotere INTRO Festival in Breda. Hartogs is niet bang dat eerstejaars dat verkiezen boven het event in Den Bosch. Studenten vinden het volgens hem juist leuk dat er iets wordt georganiseerd in de stad waar zij gaan studeren. “Veel studenten kiezen niet voor niets voor Den Bosch. Dat is de stad die ze willen leren kennen”, vertelt hij.

Dat blijkt ook wel uit de kaartverkoop. Er is plek voor tweeduizend studenten op het feest. Op het moment van schrijven staat de teller al op 1700 verkochte kaarten. “Er is veel animo, studenten hebben behoefte aan een feest in hun stad.”

Kroegentocht
Op woensdagavond vindt er een kroegentocht plaats in de Avansstad voor duizend deelnemers. Daar doen tien kroegen aan mee, die door de organisatie zijn uitgekozen omdat ze leuk zijn voor studenten.

Volgens Hartogs is het een van de eerste keren dat Den Bosch de intro zo groots organiseert. Hij hoopt dat het daar niet bij blijft, maar dat het uitgroeit naar iets vasts.

Beide feesten zijn bedoeld voor eerstejaarsstudenten, maar Hartogs zegt niet te kunnen uitsluiten dat ook studenten uit andere jaren een kaartje kopen.

Kaarten voor beide feesten zijn inmiddels uitverkocht.

Punt. Of had jij nog wat?

Meer lezen?